Jak przy każdym kurowaniu najistotniejsza jest diagnoza. Jak wiadomo łysienie występuje prawie u wszystkich ludzi rasy białej.

Jego e jest zróżnicowane u różnych osób.

Początki łysienia mogą pojawić się już u 17-letnich mężczyzn.

Uistot łysienie występuje znacznie rzadziej, po 30 roku życia. Wypadanie owłosienia limituje wcieranie w skórę głowy soku z czarnej rzodkwi. Minusem tej metody jest dość intensywny zapach. Naświetlanie włosów i skóry głowy lampą kwarcową mocno pomaga w leczeniu łysienia. Naświetlanie można przeprowadzać co drugi dzień, maksymalni przez osiem minut dziennie.

Które witaminy zatrzymują łysienie? Witamina B5, nazywana najczęściej kwasem pantotenowym, odpowiada między innymi za utratę włosów. Jeżeli tej witaminy jest za mało w organizmie to wystąpi szereg objawów – przedwczesna siwizna, skurcze w mięśniach i nogach i tracenie włosów. Niedostatek tej witaminy najczęściej występuje u osób starszych, przemęczonych i narażonych na intensywny i nieustanny stres.

Witaminę tę znaleźć można w wątróbce, pstrągach, śledziach, makrelach , pestkach słonecznika, serach, orzechach. Inne witaminy pomagające wzmocnić włosy to B, C, E, a także kwasy tłuszczowe i mikroelementy, przykładowo cynk.

Witaminy dobrze jest brać w formie tabletek oraz używać szamponów, odżywek i innych preparatów wzbogaconych o te witaminy.

Profesjonalne kosmetyki redukują proces wypadania włosów oraz wzmacniają je, stymulują do lepszego i intensywniejszego wzrostu.

Pamiętajmy – warto łączyć kuracje kompleksowe, bo tylko taka kompleksowa kuracja pomoże nam cieszyć się zdrowymi i mocnymi włosami oraz korzystnie wpłynie na ogólny stan naszego organizmu i zmieni samopoczucie na lepsze.Piękne włosy są warte wysiłku...
Inne artykuly na: tabletki na odchudzanie bez ćwiczeń