Brak uzębienia to problem, który mimo wszystko jest bardziej niekorzystny, niż się zdaje. Sprawia nie tylko, że wyraz twarzy wygląda nieładnie, ale najgorszym skutkiem jest to, że zanikają kości szczęki i żuchwy, a posiłek jest bezowocnie rozdrabniany, a przez to pojawiają się problemy z jedzeniem. Po stracie uzębienia niezwykle istotne, żeby jak najszybciej zdecydować się na wstawienie zamienników. Implanty zębów to gwarancja przepięknego wykonania nowych zębów z tworzywa, które nie wpływa negatywnie na organizm człowieka. Polega to na tym, że operacyjnie wkłada się do szczęki lub żuchwy zamiennik wykonany z tytanu, który po upływie kilku miesięcy od zabiegu zachowuje się jak zwykły, niepodrobiony ząb z tą różnicą, że nie poddaje się próchnicy. Sama implantacja nie jest bolesna, ponieważ wykonuje się to drogą niezbyt inwazyjną. To wszystko oczywiście po wcześniejszych oględzinach i przeglądzie.
Nieistotne, czy choremu brakuje jednego, czy wielu zębów, ponieważ tytanowe zamienniki są najnowocześniejszym sposobem na odbudowę ubytków w jamie ustnej – wchodzą na miejsce korzenia zęba i dostosowują się do funkcji, jakie powinny następnie spełniać. Inną metodą na odzyskanie uzębienia są bezmetalowe uzupełnienia protetyczne, czyli protezy zębowe. Centrum Stomatologii proponuje profesjonalną konsultację dentystyczną i stworzenie najlepszej jakości protez na zęby. Problemami ze zgryzem trudni się natomiast osobna działka, jaką jest ortodoncja. oferuje fachową terapię także w tym zakresie. Jest ono niezbędne, gdyż nieprawidłowo ułożone zęby utrudniają higienę jamy ustnej, umożliwiają występowanie próchnicy i innych chorób przyzębia.

Należy pamiętać, że wszelkie braki w zębach powinno się jak najszybciej naprawiać, aby nie doprowadzić do jeszcze gorszego wyglądu zębów. Brak jednego zęba ma bowiem wpływ na formę i funkcjonowanie całej szczęki albo żuchwy.

Dbanie o zęby stanowi pewność pięknego oraz zdrowego wyglądu. Żeby żyć i jeść wygodnie, a także z wymaganą społecznie estetycznością,zdecydowanie trzeba zatroszczyć się o uzębienie..
<< Poprzedni
Następny >>