Różnego typu wyroby z gumy to towary, które stanowią fundament wytwórczy w firmie Paprota. To producent wyrobów gumowych wszelakich typów. O ich formacie i wysokiej klasie przemawia doświadczenie firmy, działającej od niemal ćwierćwiecza. Głównym adresatem towarów gumowych są ubojnie i rzeźnie – tam przesyłane są tzw. bicze do myjek poubojowych oraz łapy do szczeciniarek. W produkty tej marki zaopatrują się także producenci maszyn technologicznych oraz firm motoryzacyjnych, które dążą do zakupu produktów najlepszej jakości i z pewnością długiego wykorzystywania.
Oprócz tego przedsiębiorstwo Paprota to również producent uszczelek gumowych, które służą do ochraniania konkretnych części maszyn przed wnikaniem w ich wnętrza środków ciekłych, lotnych i do zatrzymywania wewnątrz nich ciepła. Producent ma dojście do mieszanek gumowych przeróżnych typów, dlatego ma perspektywę do utworzenia wielu typów towarów, zważając głównie na wymagania klienta.

Zdecydowanie możliwe jest utworzenie takiego typu towaru, który będzie będzie odpowiedni wobec zamówień realizowanych według jednostkowych pomysłów zamawiających. Jako producent mat gumowych ma w ofercie poniższe ich rodzaje: • METRO – do umieszczania na podłodze np. w pojazdach lub magazynach; • maty ryflowane – antypoślizgowe, do umieszczania w obiektach handlowych, przemysłowych, ale również na powierzchniach przewozowych w samochodach ciężarowych; • wykładziny gładkie – do użytkowania na płaszczyznach podłogowych; • chodniki elektroizolacyjne; • wycieraczki antypoślizgowe , które odprowadzają wodę. W ofercie są też płytyz gumy: SBR (podkładowe, do zainstalowania w wybranym punkcie), NBR (płyta odporna na oleje rożnego rodzaju i na niszczenie cieplne), CR (niepodatne na wpływ czynników klimatycznych oraz kwasów), EPDM (niepodatne na działanie bodźców klimatycznych, niszczenie cieplne i kwasy nieorganiczne), LBM (przeznaczone do kontaktu z produktami spożywczymi). Firma Paprota zachęca do skorzystania z szerokiej oferty elementów wykonanych z gumy. Jakość jest zagwarantowana przez przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem..