Rynek nieruchomości w Łodzi, teraz przeżywa swój duży rozkwit. Po wieloletnim przestoju, jaki miał miejsce za czasów braku rozwoju ekonomii miejskiej Łódź od nowa rozpoczyna tętnić życiem. To tutaj mieści się wiele wysokiego poziomu ośrodków studenckich, ale przede wszystkim to miasto jest ogólnopolską stolicą sztuki i mody. Te znaczące uwarunkowania przesądziły o tym, że coraz więcej młodych osób migruje do tego miasta.

Rozwija się tutaj i dziedzina usług oraz nieruchomości.

Historyczne przemysłowe budowle, zostają przebudowane w nowe lokale a także lofty. Powstaje także wiele nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych. W wielu miejscach można spotkać się z atrakcyjnymi ofertami łódzkich deweloperów. Co ciekawe świeże lokale sprzedawane w tym terenie nie osiągają jeszcze tak wysokich cen, jak nieruchomości w mieście stołecznym czy na Pomorzu.

Jednak, nie tylko stawka powinna być dla nas wyznacznikiem podczas znajdowania wymarzonego mieszkania. Poza nią, kolejnym ważnym aspektem jest miejsce osiedla na którym zamierzamy żyć. Chcąc nabyć kolejne mieszkanie w Łodzi, musimy wziąć pod uwagę też to, że nie można posiadać wszystkiego. Każdy z nam musi być przygotowany na kompromisy. Należałoby dogłębnie przemyśleć, która opcja jest dla nas najlepszą. Oczywiście najtańsze są kawalerki ulokowane na obrzeżach miasta, lecz najmocniej adekwatnym rozwiązaniemwydaje się selekcja mieszkanka zlokalizowanego w niedalekiej odległości od z centrum z porządną infrastrukturą. Zaletą jest wieloraka oferta łódzkich deweloperów na rynku nieruchomości..