Renoma piłki nożnej na całym świecie jest olbrzymia, a wiąże się to z magią, którą trudno zaprezentować oraz ciężko też wyznaczyć kiedy ona się rozpoczęła. Powszechność piłki nożnej to z pewnością wynik wielu lat rozwoju tego sportu na całym świecie, dzięki czemu dzisiaj jesteśmy w miejscu, gdzie mało który kibic tego sportu wyobraża sobie życie bez rywalizacji między poszczególnymi zespołami, a również kibicami jakkolwiek przede wszystkim w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Powszechność sportu na całym świecie w co niektórych sytuacjach również idzie w drugim kierunku, ponieważ w wielu przypadkach są przykłady aktów wandalizmu na stadionach oraz różnego typu zachowań nie respektowania zasady fair play co niestety okazuje ten sport w krzywym lustrze. Mimo to istota piłki nożnej i magia tego sportu najprawidłowiej jest dostrzegana podczas turniejów Mistrzostw Świata, kiedy kibice z całego globu napotykają się w jednym miejscu oraz w owym czasie nie ma podziału na lepszych czy też gorszych, a każdy kibic ma prawo sobie podać rękę, oraz to właśnie w tym sporcie jest najważniejsze. Piłka nożna fabrykuje gwiazdy tej dziedziny, jakie rozróżniane są na całym świecie i z jakimi większość kibiców pragnie się utożsamiać.

Są to zawodnicy, jacy stają się ikonami tej dyscypliny sportu, to właśnie dzięki czemu widowiska z ich udziałem są jeszcze ciekawsze i poprawniejsze aniżeli w wypadku meczu gdzie nie ma jakichkolwiek gwiazd.

Gwiazdy piłki nożnej u wielu osób budzą różnorodne emocje, jedni ich miłują a inni wprost nienawidzą co oraz tak nie zmienia faktu, że figury te są ikonami tego sportu oraz trudno wyobrazić sobie dziedzinę tą bez ich obecności na boisku..
meczelive.com: www.meczelive.com