Produkcja filmowa kojarzy nam siebie głównie z planem filmowym, kamerami a też konstrukcjami odzwierciedlającymi scenariuszową rzeczywistość. Od czasu do czasu w sieci ukazują się zdjęcia z nagrywania scen w mieście, czy autobusów służących aktorom za garderoby. Jednak stworzenie filmu jest o wiele bardziej skomplikowanym interesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego kwestii technicznych. Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu częstokrotnie wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokości.

Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Sprzętem, który ułatwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia znacząco ułatwiają pracę profesjonalistów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego dawniej montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko niebezpieczne sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są też wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim czasie nagrywając jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na zamontowaniu mocnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..
Więcej na stronie www: Najtańsze podnośniki koszowe na terenie Wrocławia – wynajem

<< Poprzedni
Następny >>