Od kiedy Polska stała się partnerem w Unii, rodacy zaczęli regularnie podróżować po całym terenie Europy.

Głównie jest to zainicjowane faktem, że tanie linie samolotowe zainteresowały się naszym krajem i ochoczo otwierają tutaj nowe połączenia.

Jeśli czeka cię debiutancka podróż w przestworzach warto dowiedzieć się, jak odpowiednio przygotować się do lotu. Zasady dotyczące bezpieczeństwa na pokładzie są bardzo restrykcyjnie respektowane, dlatego trzeba właściwie spakować dobytek, zwłaszcza podręczny. Na początku należy sprawdzić, jaki wymiar walizki jest dopuszczalny, a także jaką, maksymalną wagę może bagaż mieć. Bowiem w sytuacji nieprzestrzegania limitu, trzeba będzie dopłacić.

W bagażu możemy posiadać kosmetyki, jednak wszelkie płyny powinny być przelane do małych, przezroczystych butelek, mających nie więcej niż 100 mililitrów.

Całość nie może przekraczać litra. W bagażu pokładowym nie możemy również przechowywać żywności, która nie jest w fabrycznym opakowaniu. Wyjątek stanowi wyłącznie jedzenie dla małego dziecka. Jednak większym wyzwaniem jest z pewnością przeprawa długodystansowa, trwająca co najmniej dwanaście godzin. W trakcie tak długiej podróży niektóre osoby będą narażone na powstawanie zakrzepów w żyłach, co zainicjowane jest brakiem ruchu i trwaniem w siedzącej postawie. Szczególnie panie wystawione są na to ryzyko. Żeby je zmniejszyć, warto tuż przed wylotem wybrać się na długi spacer, żeby poprawić ukrwienie kończyn. Poza tym, już w czasie samego lotu, należy co jakiś czas się, i przejść się do toalety. Debiutancki przelot w przestworzach wcale nie powinien być stresujemy, wystarczy jedynie się do tego właściwie przygotować. Żeby kontrola bagażowa odbyła się bez nieprzyjemnych niespodzianek, warto spakować walizki zgodnie z przepisami. Poza tym, w trosce o zdrowie, należy w przypadku długiej podróży zatroszczyć się o właściwe ukrwienie nóg, żeby uniknąć zatorów..


Klikaj na następnej stronie: http://www.euromedical.net.pl

<< Poprzedni
Następny >>